W dziale `domy z tej ziemi` zajmujemy się realizacją budynków z wykorzystaniem najbliższego człowiekowi surowca jakim jest ziemia. Korzystając z doświadczenia w budownictwie ekologicznym oraz inżynieryjnym, realizujemy kompleksowo budynki ze ścianami w technologii ziemi ubijanej.
W naszej działalności jesteśmy stale otwarci na współpracę z podmiotami profesjonalnymi i rzetelnymi. Usługi związane z pracami wykończeniowymi opieramy na produktach znanych firm europejskich TIERRAFINO z Holandii oraz SAND & LEHM z Austrii. Są to producenci materiałów ekologicznych, których głównym składnikiem jest glina. W zakresie wznoszenia budynków z ziemi ubijanej współpracujemy ze znanymi projektantami m.in. prof. Teresa Kelm oraz holenderskim biurem architektonicznym Popov Architects kierującymi się w swojej pracy zasadami`zrównoważonego rozwoju społecznego`.
Prowadzimy działalność badawczo-naukową w zakresie fizyki przegród budowlanych wykonanych z zastosowaniem ziemi jako materiału bazowego.

Atutem jest posiadany przez nas budynek doświadczalny nowej generacji,
wybudowany w oferowanej technologii oraz użytkowany od 2002 r. Jest to innowacyjny w skali światowej projekt, nadal nie posiadający swojego odpowiednika w naszej strefie klimatycznej. Budynek ekologiczny nowej generacji wyróżnia się zastosowaniem tradycyjnej technologii wznoszenia ścian w połączeniu z nowoczesnymi materiałami izolacyjnymi. Takie połączenie pozwala na spełnienie obecnie obowiązujących norm i przepisów budowlanych. Użyte rozwiązania pozwalają na maksymalizację parametrów uzyskanego mikroklimatu we wnętrzu budynku, a co za tym idzie – zdrowotność pomieszczeń.
Ponadto, nasz drugi dział – od chwili powstania firmy w roku 2006, koncentruje się na wykonawstwie`inżynieryjnych konstrukcji`. Realizujemy budowle takie jak: estakady, mosty, tunele, ściany oporowe, oczyszczalnie ścieków oraz obiekty przemysłowe.
W swoim dorobku mamy realizację obiektów specjalistycznych wykonanych w technologii betonu szczelnego oraz betonu architektonicznego.