Farby gliniane

Tu jesteś: Home / Farby gliniane

Ściana popielata została pomalowana farbą glinianą Silver grey,
natomiast ścianę turkusową wykonano przy użyciu farby glinianej z efektem dekoracyjnym.

Farby gliniane Eco Paint to w 100% naturalne wykończnie powierzchni w kolorach ziemi.  Są przeznaczone do malowania ścian i sufitów w suchych pomieszczeniach. Tworzą efekt matowej, „przypudrowanej” powierzchni odpowiadające najnowszym trendom designu wnętrz.

Farba gliniana Eco Paint to produkt zrównoważony, który ma swoje odniesienie do budownictwa ekologicznego czyli tzw. zrównoważonego, opartego na dbaniu o środowisko naturalne oraz oszczędne gospodarowanie surowcami.

To farby, w których glina stanowi 95-100%   produktu. Zawierają od 1 do 2 % substancji dodanej, tzw. zagęstników naturalnych. Do farb wykorzystana jest glina mielona, dzięki temu nie tworzy efektu farby strukturalnej, a struktura jest taka sama jak w przypadku tradycyjnych farb.

Zalety farb Eco Paint:

Są czysto mineralne. Ewentualny dodatek stanowi mika, pigmenty, mączka marmurowa i naturalny zagęstnik.

Zastosowane pigmenty są całkowicie naturalne

Nie zmienia koloru w czasie – brak efektu „obrazka zdjętego ze ściany

najwyższy współczynnik paroprzepuszczalności, pozwalającej na regulację wilgotności w   pomalowanych pomieszczeniach. Chłonie i oddaje parę wodną ponieważ nie tworzy tzw. bariery dyfuzyjnej. W przypadku farb chemicznych, których skład tworzy blokadę, dochodzi do kondensacji (skraplanie pary wodnej na ścianach), czego wynikiem może być powstawanie pleśni i grzybów (potwierdzone badaniami porównywalnymi).

Dzięki farbom glinianym ściany mogą „oddychać” – optymalna wilgotność powietrza ma niewątpliwie istotny wpływ na organizm człowieka (poprawa funkcjonowania układu oddechowego, wyglądu i poziomu nawilżenia suchej skóry) – poprawiają mikroklimat

Można malować przy zamkniętych oknach bez konieczności przewietrzania pomieszczeń

Obojętne elektrostatycznie, co powoduje, iż kurz nie osadza się na nich i mniej się brudzą.

Szlamują mikrospękania, nie jest wymagane dodatkowe przygotowanie podłoża poprzez szpachlowanie rys i siatki spękań.

 • brak strat spowodowanych zasychaniem przechowywanej farby w zamkniętym pojemniku (nie ma odpadu farby w wyniku jej zaschnięcia
 • bardzo dobre krycie co znacząco obniża koszty malowania. brak strat narzędzi spowodowanych koniecznością ich utylizacji w wyniku zasychania farb (zaschnięte pędzle i wiadra łatwo umyć po namoczeniu w wodzie). Przed ponownym użyciem wystarczy dodać wodę i zamieszać
 • Odpad organiczny

  Resztki niewykorzystanej farby można usunąć bez szkody do środowiska, chociażby wylewając do gruntu w przydomowym ogródku.

 • Bezpieczeństwo dla ludzi i zwierząt

  W przypadku zwiększonego kontaktu z farbą podczas malowania (np. Domowy zwierzak wpada do wiadra z farbą lub dziecko wylewa farbę na siebie) wystarczy usunąć pod bieżącą wodą.

 • Długi okres przechowywania i użytkowania

  Farba dostępna w postaci proszku do rozrobienia może być przechowywana przez około 10 lat. Rozrobiona z wodą wytrzyma około 3 lat w dobrych warunkach tzn. takich, w których nie dostaną się drobnoustroje/mikroorganizmy.  Farba gliniana nie utlenia się, tzn. nie zmienia swojej struktury i barwy. Jest do zastosowania w każdym okresie przechowywania.

Farby gliniane Eco Paint możesz ze sobą mieszać, w celu uzyskania nowych niepowtarzalnych kolorów. Wybrane odcienie pochodzące z palety farb Eco Paint najlepiej sprawdzają się na ścianach, czy sufitach świetnie komponując się w każdym wnętrzu.

Wykonujemy również powłoki malarskie z zastosowaniem farb glinianych bazując na materiałach uznanych marek Tierrafino z Holandii oraz Sand & Lehm z Austrii.
Farby gliniane stanowią doskonały pomysł na estetyczne wykończenie ścian. Pozwalają na uzyskanie nowoczesnej i niepowtarzalnej kolorystyki (istnieje możliwość uzyskania dowolnego koloru, zaleca się jednak stosowanie oferowanej przez producenta gamy kilkunastu kolorów podstawowych) oraz faktury. Dzięki naturalności produktów, ściany pokryte farbami glinianymi tworzą przyjazną i relaksacyjną atmosferę wnętrz. Skutecznie maskują zarysowania i pęknięcia podłoża. Gwarantują łatwą naprawę powłoki malarskiej z jednoczesnym zachowaniem tego samego odcienia koloru.
Ponadto farby gliniane są paroprzepuszczalne, a to z kolei ma istotny wpływ na opór dyfuzyjny całej grubości przegrody. Dodatkowo ich elektrostatyczna obojętność sprawia, że nie przyciągają kurzu. Z tego względu pokrywanie ścian farbą z gliny jest szczególnie wskazane osobom cierpiącym na alergię czy astmę oskrzelową.